Přihlásit se

Slatiňany hlásí: UKLIZENO

Slatiňany hlásí: UKLIZENO

V sobotu 6. dubna 2019 se sešla necelá padesátka dobrovolníků v rámci akce "Ukliďme Česko – Ukliďme Slatiňany!" Díky tomu, že se do akce již během daného týdne zapojil oddíl Junáka a také některé třídy základní školy, které uklízely kolem Kočičího hrádku, Monaka a Třešňovky, mohli jsme se v sobotu soustředit na ulice Slatiňan. http://www.slatinanskenoviny.cz/ekologie/item/318-deti-ze-zakladky-uklizely-slatinany

Dobrovolníci byli rozděleni do pěti skupinek, každá dostala mapku s přiděleným územím, pytle na odpadky. Kdo neměl, vzal si pracovní rukavice a vydal se na úklid. Během zhruba dvou hodin se povedlo nasbírat přes 100kg odpadků, které se povalovaly v ulicích! Všichni jsme byli překvapeni především množstvím nedopalků cigaret, které byly všude. Nejvíce odpadků jsme vysbírali kolem železniční tratě za garážemi v Husově ulici a také u řeky v ulici Na Ostrově, spoustu drobného odpadu bylo také v parčíku před základní školou. Místem, na které se bude ještě potřeba zaměřit, je překladová plocha za vlakovým nádražím.

uklid1

Kuřáci vyhazujte nedopalky do koše nebo si to příště uklízejte sami

Ještě k těm špačků, vajglům nebo nedopalkům, chcete-li. Studie uvádějí, že tvoří až 30% všech odpadů. Rozkládají se zhruba 15 let. Obsahují kyanovodík, amoniak nebo také fenol…jsou tedy toxické zejména pro vodní organismy. V laboratorních podmínkách dokáže výluh z vajglů spolehlivě zabíjet ryby.

(zdroj www.irozhlas.cz)

Přáním všech, kteří se na úklidu podíleli, je, abychom příště našli odpadků co nejméně.

Přáním pořadatele je, aby byla i příště minimálně taková účast. Všem, kteří se k nám přidali a věnovali svůj volný čas úklidu našeho společného veřejného prostoru, ze srdce děkuji.

uklid2

Naposledy změněnopondělí, 08 duben 2019 06:31
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px