Přihlásit se

Chodníky a plevel

Chodníky a plevel

V poslední době se rozvířila diskuze ohledně likvidace plevele ve spárách chodníků, mezi chodníky a ulicí nebo mezi chodníkem a plotem domů. Město řeší tuto likvidaci chemicky, dříve se zkoušela technika plamenem. Některé obce používají horkou vodu či jiné možnosti. Problém všech těchto technik spočívá v tom, že jsou velmi nešetrné k životnímu prostředí, kromě plevele zahubí spoustu dalších organismů. Chemické postřiky typu Roudup mohou představovat zdravotní riziko (o tom se vedou vášnivé odborné diskuze). Tato látka funguje na bázi glyfosátu, který Světová zdravotnická organizace zařadila v roce 2015 mezi „pravděpodobné karcinogeny“. Je tedy otázkou zda chceme něco takové lít do země v blízkosti zahrad a studní.

Je zřejmé, že není v možnostech města řešit odplevelení chodníků jejich mechanickým pletím. V tomto ohledu může být užitečná dobrovolná iniciativa nás občanů, kteří se rozhodneme si plevel z chodníku před svým domem odstranit pletím sami.

POJĎME PLEVEL MECHANICKY LIKVIDOVAT SAMI

Obracíme se tedy na vás s nabídkou zapojit se do dobrovolné údržby chodníků mechanickým pletím před svým domem (pozemkem).

Pokud se rozhodnete připojit, napište na emailovou adresu slatinanskenoviny@email.cz

Do předmětu uveďte „chodníky“, do zprávy napište Vaše jméno, ulici a číslo popisné domu. Zařídíme ve spolupráci s městem, aby „Váš“ chodník nadále nebyl ošetřován chemicky. Pokud usoudíte, že závazek pletí nezvládáte, z projektu je možno kdykoliv odstoupit opět mailem na uvedenou adresu.

Naposledy změněnoúterý, 20 srpen 2019 16:27
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px