Přihlásit se

Folklórní festival Tradice Evropy

Folklórní festival Tradice Evropy

Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy vznikl v roce 1998 jako iniciativa vedoucích dětských folklorních souborů Východočeského kraje. Jeho hlavním posláním je podpora a uchování tradičních, převážně evropských, kulturních hodnot a jejich prezentace široké veřejnosti, zejména však dětem a mládeži. Od počátku je koncipován jako akce konající se v širším regionu, na území Pardubického kraje.

Festival se koná díky nadšení spolu pořádajících souborů, jejich zahraničních hostů a za podpory kraje, měst, obcí, Folklorního sdružení ČR, v neposlední řadě však i rodičů a dětí. Svým rozsahem je v České republice jedinečný.

Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy probíhá na území Pardubického kraje ve čtyřech městech – v Pardubicích, Chrudimi, Slatiňanech a ve Svitavách. V každém městě uvidí zahraniční hosty festivalu a naše soubory několik stovek diváků nejen z řad veřejnosti, ale převážně z řad školní mládeže. Každoročně projeví zájem o zhlédnutí vystoupení nejméně desítka základních škol.

Festival letos hostí soubory z Polska, Srbska a Slovenska. Ve slatiňanské sokolovně se galakoncert koná ve čtvrtek 17.10.2019 od 17:30
tradice evropy

Zdroj: Facebook MDFF Tradice Evropy

Naposledy změněnostředa, 02 říjen 2019 12:13

18°C

Slatiňany

Mostly Sunny

Humidity: 49%

Wind: 6 km/h

Banner 468 x 60 px