Přihlásit se

Pozvánka na výstavu TOULKY KRAJINOU TICHA

Pozvánka na výstavu TOULKY KRAJINOU TICHA

Od 10. října do 15. listopadu proběhne na zámku v Nasavrkách výstava s názvem Toulky krajinou ticha. Vernisáž bude v sobotu 10. 10. od 16 hodin a zahraje na ni skupina Crazy Saxophones. Součástí vernisáže bude i křest stejnojmenné fotografické knihy.

Libor Blažek, jenž před dvěma roky nešťastně zahynul ve věku 54 let, byl ve Slatiňanech všeobecně známou postavou. Většina našich občanů ho znala jako šikovného a ochotného zahradníka, mnohým kácel nebo prořezával staré stromy, pracoval i pro město. Ti starší si ho možná vybaví jako velmi dobrého běžce, ale jen skupina jeho nejbližších věděla, že Libor byl také vynikajícím fotografem. Vystudoval dvouletou školu výtvarné fotografie a specializoval se zejména na přírodu. Za svého života měl čtyři samostatné výstavy a jeho fotografie se objevili v řadě přírodopisných časopisů, na kalendářích a propagačních materiálech. Focení se věnoval od roku 1982 a o deset let později se stal členem Klubu fotografů přírody. Kromě přírody nafotil i mnoho atletických závodů a patnáct let byl fotografem Laskavých večerů.  Většinu snímků dělal ještě na klasický kinofilm, až několik posledních let přešel na digitál. V jeho pozůstalosti je obrovské množství překrásných fotografií, a tak si několik Liborových přátel řeklo, že by byla velká škoda, kdyby zůstaly jen tak ležet v různých krabicích.

 

Pokud by někdo chtěl na knihu a výstavu přispět, pořadatelé to přivítají. Můžete se ozvat na telefon 434 414 434, na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo autorovi této pozvánky osobně.

Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px