Přihlásit se

Fyzioterapie ve Slatiňanech

Fyzioterapie ve Slatiňanech

U kruhové křižovatky ve Slatiňanech si buduje zázemí pro svoji práci fyzioterapeutka Bc. Eva Tomková. Využila nabídky větších prostor a přenesla své terapeutické lehátko o pár kilometrů dál. Svoji dvanáctiletou praxi fyzioterapeuta totiž dosud vykonávala na tehdejším stadionu AFK Chrudim (dnes MFK).

u kruhku

Jak sama říká“ „Bolesti a různé útrapy lidské nečekají“. Proto již v současné době pracuje, i když úpravy interiéru po stěhování ještě stále probíhají.  

Na otázku, jaké má očekávání a co plánuje paní Tomková odpovídá:“ Očekávání je zákeřná věc, proto mám snad jen skromné, ale upřímné přání: aby se nám všem dařilo vážit si svého zdraví, sami sebe a druhých.“

Snaží se o „aktivní“ přístup nejen z pozice terapeuta, ale také klienta (pacienta). Vyžaduje tedy spolupráci na jeho uzdravení a řešení obtíží, chuť cosi podstatného pro jeho zdraví změnit. Často to bývá sice maličkost, ale obrovsky významná třeba na úrovni psychiky, někdy je třeba řešit složitý funkční problém např. lymfatického či hormonálního systému... Věnuje se palpační diagnostice, Kraniosakrální terapii, Klappově lezení, cvičení dle Pilatese, otázce početí a hypnoporodu, psychosomatice.

Jejím mottem je: „Každý sám sobě lékařem...i fyzioterapeutem. Tedy každý nejlépe víme, co nám pomůže. Naše tělo má totiž často netušené schopnosti až na biochemické úrovni (autoreparační mechanismy). Podstatné je, jestli jsme schopni tyto schopnosti uplatnit a případnou pomoc přijmout. Stačí jen cosi důležitého změnit. My ,,zdravotní pracovníci“ jsme tu proto, abychom jen odkryli možnosti nikoliv definitivně zhodnotili (determinovali) stav a tím odsoudili dokonalost těla k závislosti na vnějších vstupech a dalších hodnoceních.“

Pro Slatiňanské občany je to jistě vítaná služba a my přejeme paní Tomkové, ať se jí spolupráce s klienty daří.

Naposledy změněnopondělí, 02 září 2019 08:48
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px