Přihlásit se

Péče o seniory je náročná, pomůže Včelka

Péče o seniory je náročná, pomůže Včelka

Máte doma a pečujete o seniora ? Je to nad vaše síly? Řešením pro Vás by mohla být pomoc od organizace VČELKA senior care o.p.s., která sídlí ve Slatiňanech.

Organizace VČELKA senior care o.p.s. vznikla v roce 2010 jako obecně prospěšná společnost, za účelem poskytování sociálních služeb seniorům v Berouně. V následujících letech se organizace vyprofilovala do společnosti poskytující individuálně, celostně nastavenou péči o jedince, který má nemocí či věkem sníženou schopnost sebeobsluhy. Současně je pro služby typické, že jsou poskytovány zejména v menších obcích, kde je pokrytí službami méně dostupné nebo nedostačující. Klienty jsou, vyjma seniorů, také zdravotně postižení a chronicky nemocní lidé.

Středisko ve Slatiňanech vzniklo v lednu tohoto roku a naleznete jej v 1. patře budovy Zdravotnického střediska ve Vrchlického ulici.

Činnost střediska nám představila jeho vedoucí Bc. Adéla Vařečková.

Sociálních služeb mohou využívat obyvatelé Slatiňan, Chrudimi, Zaječic, Horky u Chrudimi, Chrasti u Chrudimi, Nasavrk, Hrochova Týnce a malých okolních přilehlých obcí.

Našim klientům poskytujeme péči dle jejich individuálních potřeb a požadavků.

Aby bylo možno zajistit v domácím prostředí plný komfort klienta, jsou služby poskytované v případě osobní asistence nepřetržitě a v případě pečovatelské služby celoročně včetně sobot, nedělí a svátků v intervalu od 7:00 do 20:00 hodin.

A s čím našim klientům pomáháme? Nejedná se pouze o pomoc s osobní hygienou, s oblékáním a svlékáním oblečení, o pomoc s přípravou a podáním jídla a pití a o pomoc se zajištěním chodu domácnosti, našim klientům pomáháme také při procvičování paměti a dalších kognitivních funkcí (koncentrace, pozornost, rychlost myšlení, řečové funkce, schopnost učinit rozhodnutí, schopnost pochopení informací), nácviku jemné motoriky, procvičování dolních končetin a při nácviku chůze.

Rozsah sjednaných služeb vždy vyplývá z individuálních schopností a možností klienta tak, aby byly zajištěny jeho potřeby, ale zároveň tak, abychom stále podporovali, popř. rozvíjeli zachovanou míru soběstačnosti konkrétního klienta.

Cena za poskytnutou hodinu péče je 130,- Kč. Klient hradí pouze čas, který u něj pečovatelka stráví, nikoli čas, který stráví pří cestě za ním.

První kontakt s klienty zprostředkovává sociální pracovnice, Bc. Lucie Sekyrová tel.: 601 151 312.

Ceník a bližší informace o službách a organizaci jsou uvedeny na www.senior-care.cz.

velky

 

Naposledy změněnopondělí, 23 září 2019 15:46

11°C

Slatiňany

Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 18 km/h

Banner 468 x 60 px