Přihlásit se

Herečka a tanečnice flamenca pochází ze Slatiňan

Herečka a tanečnice flamenca pochází ze Slatiňan

Helena Korejtková, rozená Plecháčková, pochází ze Slatiňan, ale možná ji znáte také z televize nebo z divadla. Je profesionální herečkou a zároveň se věnuje i vášnivému španělskému tanci - flamencu.

Helenu jsem vyzpovídala, jak se k tomu všemu dostala.

„ Po gymnáziu jsem se rozhodla, že půjdu studovat nejdřív  "něco pořádného". Rozhodla jsem se pro Fakultu řízení a informační technologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. Ale vždycky mě lákal tanec a herectví a proto jsem se při škole začala připravovat na zkoušky do Brna na Jamu.“ vzpomíná na svá studia Helena Korejtková.  

V Hradci Králové navštěvovala přípravné kurzy v Divadle Jesličky a zároveň viděla všechna skvělá představení v Klicperově divadle za éry skvělého režiséra Vladimíra Morávka. Tím to začalo, na Jamu byla přijata a po absolutoriu 7 let působila na brněnských divadelních scénách. Ztvárnila řadu zajímavých rolí v Ha divadle, ale také v Městském divadle Brno, kde se v té době otevírala muzikálová scéna evropského formátu. Helena byla u toho a sbírala cenné zkušenosti.

V této době již aktivně tančila v jedné brněnské taneční skupině a poprvé se setkala s flamencem. Byla totiž oslovena, aby vytvořila choreografii pro hru Yerma (Pláňka) od španělského básníka a dramatika F.G. Lorky. Hra se hrála ve Studiu Marta, což je herecká scéna Jamu. Helena začala studovat všechny dostupné materiály o flamencu včetně filmů. „Flamenco mi definitivně učarovalo. Začala jsem navštěvovat všechny flamencové kurzy v Čechách a později i v samotném Španělsku“ říká tanečnice a herečka v jedné osobě.

Helena tanenice

Z Brna ji to ale  pořád táhlo zpátky domů za rodinou. A tak když se uvolnilo místo v Klicperově divadle v Hradci Králové, tak neváhala a vrátila se zpět domů do Slatiňan. Zároveň v roce 2006 otevřela svůj první kurz flamenca.

Při hraní v Klicperově divadle začala točit epizodní role v různých televizních seriálech. Asi doposud nejslavnějším pořadem byla Etiketa, kde se pravidelně objevovala po boku Ladislava Špačka a společně informovali diváky pořadu o tom, jak se správně chovat ve společnosti.

„Byl to pro mě veliký zážitek být vedle tak úžasného gentlemana a poslouchat každou volnou chvíli příběhy ze života mluvčího Václava Havla. Ladislav Špaček je velmi chytrý, vtipný a vzdělaný muž.“ říká Helena.

Potom následoval seriál Nevinné lži, kde si zahrála po boku Lukáše Vaculíka. Společně také  vzpomínali na natáčení seriálu Dobrá voda,  který se točil právě tady ve Slatiňanech.

„Na tento seriál má Lukáš velmi dobré vzpomínky a moc se mu tenkrát ve Slatiňanech líbilo“.

Další seriály, kde jste mohli Helenu Korejtkovou (Plecháčkovou) vidět:

Modrý Kód, Dáma a král, Specialisté, Tátové na tahu a další

Nehraje jenom křehké blondýnky. Za nejbrutálnější považuje natáčení dokumentárního dramatu Příběh vraha pro ČT, kde si zahrála skutečně žijící vražedkyni odsouzenou na doživotí. Tak tu bychom ve Slatiňanech potkat nechtěli.

Během rodičovské dovolené dokonce ve Slatiňanech vedla i dramatický kroužek Základní umělecké školy, ale potom se musela opět vrátit do angažmá Klicperova divadla.

S příchodem dětí (je maminkou dvou kluků) postupně opustila i práci v divadle, protože toho najednou bylo prostě moc. Ještě si naposledy  zahostovala v pardubickém divadle vedle  skvělého hereckého kolegy pana Petra Kostky a ředitele pardubického divadla pana Petra Dohnala. Jednalo se o známou inscenaci Jistě, pane ministře.

Jist pane ministe

Nyní je herečkou na volné noze.

V současnosti hlavně vede flamencové kurzy a natáčí seriály. Na svých kurzech ráda předává svým studentkám herecké a taneční zkušenosti prostřednictvím tance, ve kterém jde i o sebevyjádření, o vlastní pocity, jde o to skloubit taneční kroky a herecká gesta.

Zůstává otevřená i dalším hereckým výzvám v televizi i ve filmu.

A my se budeme těšit, že ji brzy zase někde uvidíme.

Kdo se chce nechat očarovat tancem, může zkusit nově otevíraný kurz v Chrudimi.

Bližší informace:


www.flamenko.cz


www.korejtkova.eu

Naposledy změněnočtvrtek, 16 leden 2020 14:02
Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px