Přihlásit se

Putovní kamínky

Putovní kamínky

Možná jste je už také zahlédli. Jdete na procházku a najednou uvidíte zvláštní kámen – malovaný. Není jinak ukrytý, prostě si tak leží na viditelném místě a čeká, až ho někdo najde.

Jde o nový fenomén šířící se Českem a zasáhl i Slatiňany. Putovní kamínky. Na přední straně je namalovaný obrázek, od dětských kreseb až po mistrné kousky. Na zadní straně je PSČ obce, ze které pochází autor a odkaz na facebookovou skupiny Kamínky. kamnek3

Pravidla této aktivity jsou jednoduchá. Namalovat kamínek a umístit jej kamkoliv na viditelné místo a čekat, až ho někdo objeví. Nálezce kamínek vyfotí, nahraje fotografii do již zmíněné skupiny s PSČ, podle kterého autor snadno dohledá, kde se právě jeho kamínek nachází. Kamínek si může ponechat, pokud však chce dodržet původní účel této hry, přemístí ho někam jinam a dá tak šanci jiným lidem.

My jsme náš první kamínek umístili na Karlově mostě. Paní, která ho našla, ještě ten večer nahrála fotku na Facebook a zároveň psala, že ho přemístila do Mělníka na vyhlídku u soutoku Labe s Vltavou. Tam již byl také objevený a nyní čekáme, kam dál doputuje.

Pokud jste tvůrčí a rádi byste se do hry zapojili, nejdůležitější je nejdříve vybrat správný kamínek. Oblíbené bývají oblázky od řeky, ale je možné najít roztodivné tvary. Kamínek je nutné odmastit a pak už může přijít na řadu vaše fantazie. Nejlepší jsou akrylové fixy a barvy a na závěr své dílo přelakovat, aby se obrázek nesetřel. Ve skupině najdete návody i rady, jak začít, které barvy zvolit. Pokud nevíte, co malovat, můžete se inspirovat na internetu. Oblíbený zdroj nápadů je Pinterest.

Tato aktivita je velmi oblíbená u dětí i dospělých. Trochu připomíná populární geocaching, ovšem tady hledáte bez souřadnic, musíte se prostě jen pozorně koukat kolem sebe. kamnek1

Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px