Přihlásit se
Jana Švecová

Jana Švecová

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam eleifend eleifend adipiscing. Quisque purus tellus, volutpat ut luctus eu, egestas quis nibh. In molestie dignissim lacinia. URL internetové stránky: http://www.gavick.com

Slatiňany na Letné hned za Chrudimí

Na Letné se dnes sešlo až 300 tisíc lidí. Náhoda tomu chtěla, že naše skupina ze Slatiňan se postavila přímo za Chrudimáky, kteří přijeli autobusem. Kdybychom se domluvili, tak se tam nenajdeme. Davy lidí se valily ulicemi, tramvaje i autobusy praskaly ve švech, nicméně lidé byli k sobě ohleduplní a vše proběhlo v klidu.

Spolek Milion chvilek vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vyřešil svůj střet zájmů a odvolal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, nebo aby sám odstoupil. Apeloval také na veřejnost, aby se zapojila do politiky anebo podpořila občanská sdružení.

Babiš má podle pořadatelů protestu do konce roku odstoupit, pokud neodvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou a nezbaví se Agrofertu, který vložil do svěřenského fondu. Jinak Milion chvilek v lednu svolá nové protesty, uvedl na demonstraci Minář. Do protestu se podle spolku zapojili i krajané v cizině, a to v 63 městech ve 30 zemích.

Spolek Milion chvilek pro demokracii vyzval veřejnost, aby se více zajímala o politiku. jejich vzkaz uvítali zástupci opozičních stran. 

"Myslím, že demonstrace dopadla nad očekávání dobře. Byl jsem strašně mile překvapený tou obrovskou účastí, která byla asi na podobných číslech jako minule. Neočekávali jsme to," řekl mluvčí iniciativy Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář novinářům. Dodal, že organizátory to obrovsky potěšilo a jsou také rádi, že se nikomu nic nestalo. "Že jsme to i celé stihli krásně ukončit tak, jak jsme si to naplánovali. Byla tam celá řada nesmírně silných momentů, a úžasných vystoupení - nakonec třeba při té Modlitbě pro Martu mně samotnému tekly slzy," řekl. Modlitbu pro Martu nádherně zazpívala slepá dívka.

Milion chvilek pro demokracii spojuje lidi, kterým na demokracii záleží.

30 let po sametové revoluci demokracie nevzkvétá.
Je třeba jasně formulovat, co chceme, a také se o to zasadit.

Co chceme

My, níže podepsaní,

Chceme mít politiky, kteří respektují demokratická pravidla a instituce,
nelžou, nekradou, nestraší a nejsou ve střetu zájmů.

Chceme být občany, kterým záleží na druhých lidech, zajímají se o stav společnosti
a převzali za ni svůj díl zodpovědnosti.

Chceme žít v zemi, v níž se daří svobodě a spravedlnosti, má zdravou krajinu,
a kde každý může žít beze strachu, důstojně a rád.

Pokud to chcete také, připojte svůj podpis pod následující prohlášení:

Záleží mi na demokracii, najdu si pro ni chvilku
a v případě potřeby ji budu bránit.

Pokud souhlasíte, připojte svůj podpis pod prohlášení na webu MILIONU CHVILEK PRO DEMOKRACII

 

 

 

ZDROJ: www.milionchvilek.cz

ČTK

 

 

  • Zveřejněno v Politika

Přednáška o výchově dětí v digitálním věku

Slatiňany již po několikáté navštíví norský waldorfský učitel Godi Keller, který se do České republiky pravidelně vrací. Vede pedagogické kurzy nejen u nás, v Evropě, ale i po celém světě. Soustředí se na podporu zdravého rodičovství a je zván k přednáškám do nejrůznějších typů škol. V současné době se věnuje především výchově v době dospívání, výchově těžce vzdělavatelných dětí a zabývá se otázkou autority a rolí rodičů ve školách. Godi je i velmi zábavným společníkem a jeho historky tak oživují všechny jeho zajímavé přednášky.

Přednáška s názvem

O výchově dětí v digitálním věku

se uskuteční

úterý 19. listopadu 2019 v 17.00

v budově Základní školy ve Slatiňanech ve 2. patře

Přednáška je spojená s autogramiádou knihy: Škola srdce(m).

„Tuto knihu jsem napsal s myšlenkou na všechny,
kterým není jedno,
jakou školu jejich děti navštěvují.“

Několik výtisků knihy bude na místě k prodeji.

Vstupné dobrovolné. Přednáška z angličtiny bude tlumočena.

Godi Keller je norský učitel se čtyřicetiletou praxí, spisovatel, vypravěč   a oblíbený lektor. Vede pedagogické kurzy v Norsku, Švédsku, Lotyšsku, Slovinsku, na Islandě, v Indii. Působí v norském státním rozhlase.

V přednáškách se zaměřuje na téma rozvoje základních kompetencí dětí, jako jsou důvěra ve svět i v sama sebe, otevřenost, schopnost překonat krize, optimismus, empatii a další sociální dovednosti. Opírá se o své vlastní téměř čtyřicetileté pedagogické zkušenosti, osobitý pohled na svět a nezaměnitelný smysl pro humor. 

Více na www.godikeller.com

Přednášku pořádá ředitel Základní waldorfské školy, která sídlí v Pardubicích, Milan Barták ve spolupráci se slatiňanskou školkou Děvčátko MOMO a Základní školou Slatiňany.

Bližší informace na tel.: + 420 776 078 125

Sázení lípy k 30. výročí Sametové revoluce

17. listopadu letošního roku si připomeneme 30. výročí Sametové revoluce, která ukončila komunistický totalitní režim v naší zemi. K výročí pádu komunistického režimu v roce 1989 bude u základní školy v parku Jaromíra Johna vysazena lípa.

Akt se uskuteční v neděli 17. listopadu v 10 hodin za účasti starosty města MVDr. Ivana Jeníka a dalších představitelů města.

zdroj: www.slatinany.cz

Pozor: listopadová výluka na železnici

Bohužel cestující čeká další dopravní omezení. V současnosti dopravu do Chrudimi komplikuje stavba kruhové křižovatky u nemocnice. V listopadu přibude výluka na železnici.

V úseku Chrudim-Slatiňany se budou opravovat koleje, most a bude provedena celková údržba trati. Z toho důvodu bude od 1. listopadu od 8:30 hodin bude částečně omezena vlaková doprava z Chrudimi do Pardubic a zpět. Vlaky ze Slatiňan do Chrudimi budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou a počítejte přibližně s desetiminutovým zpožděním. Připravte se na to, že ve stanici Pardubice - Rosice nad Labem je čekací doba na přípojné vlaky pouze 5 minut.

Výlukový jízdní řád naleznete na webu ČD: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/7921/

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

4°C

Slatiňany

Clear

Humidity: 83%

Wind: 11 km/h

Banner 468 x 60 px