Přihlásit se

Atleti pustili své nejlepší závodnice

Atletický klub Slatiňany žije ve skromných podmínkách a zaměřuje se především mládež. Dvě své talentované odchovankyně koncem minulého roku pak klub pustil do jiných oddílů, kde budou mít dívky kvalitnější podmínky pro další sportovní růst.

Viktorie Karlíková  byla loni ještě žákyně a začínala jako výškařka. Bohužel se jí přestalo dařit a Viktorie chtěla atletiky nechat. Naštěstí se pak našla ve vrzích. V disku a zejména v kladivu, ve kterém byla 7. na mistrovství ČR. Od letoška už bude závodit za Atletiku Chrudim.

Dorostenka Denisa Špániková se výrazně prosazovala ve sprintech a nejvíce na tom nejdelším a nejtěžším. V běhu na 400 m loni v každém závodě pokořila hranici 60 vteřin, stala se krajskou přebornicí a hostovala v družstvech dorostenek i žen za Svitavy, kde byla v obou kategoriích nejvíce bodující závodnice. Není divu, že o takovouto atletku začal být zájem. Denisa přestoupila do AC Čáslav, kde v současné době trénuje s dvojnásobnou mistryní světa Jarmilou Kratochvílovou.

Už předloni ze Slatiňan odešla nadějná dálkařka Natálie Coufalová, která letos, ač ještě dorostenka, vybojovala pro Hvězdu Pardubice 6. místo na halovém mistrovství republiky 6. místo v dálce výkonem 565 cm.

Ukazuje se, že je-li dobré trenérské zabezpečení, mohou se mladí atleti a atletky odrazit k velkým výkonům i ze škváry, i bez možnosti zimní přípravy v atletické hale.