Přihlásit se

Kapitánka frisbee ze Slatiňan hostem na ČT sport

Kapitánka frisbee ze Slatiňan hostem na ČT sport

Před časem jsme vám představili Chlupatou žábu – skupinu zapálených mladých lidí hrajících frisbee. Čtěte zde.

Také jsem vás informovali, že se hráči a hráčky ze slatiňanského týmu účastnili v srpnu Mistrovství Evropy v polské Wroclawi, kde reprezentovali Česko hned ve třech kategoriích. Čtěte zde

Juniorky v kategorii U17 women získaly zlato a staly se tak mistryněmi Evropy. Za zmínku určitě stojí to, že v této kategorii se do reprezentačního týmu České republiky dostaly hned čtyři hráčky ze Slatiňan, z nichž jedna je dokonce kapitánkou české reprezentace do 17ti let (Kristýna Tlustá).

Slatiňany na české „frisbee mapě“ totiž patří k těm menším obcím. A pokud budeme brát v úvahu pouze hledisko reprezentace, jsou Slatiňany jednoznačně zcela nejmenší obcí. Ostatní hráčky pocházejí z Prahy, Hradce Králové, Písku, Příbrami, Brna…..O to větší je to pro Slatiňany úspěch a také zviditelnění.  

Frisbee není sport masově rozšířený, ani známý široké veřejnosti. Ale mistrovský titul a historicky první zlato pro Českou republiku je nejen ve sportovním světě ceněným úspěchem. Spoluhráčky „našich“ holek, které pocházejí z Písku, byly pozvány i s pohárem na radnici k paní starostce. Kapitánka Kristýna Tlustá ze Slatiňan a trenér Jaromír Jáchym byli hosté známého sportovního komentátora Michala Dusíka.  Pořad vysílala Česká televize na ČT Sport.

oba

Celý televizní rozhovor si můžete přehrát na tomto odkazu:

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10127554193-tema-pro-hosty-ct-sport/219471290230038/

Parse error in downloaded data
Banner 468 x 60 px